راه هایی برای ترغیب مشتری به خرید بدون رمز و راز

ترغیب مشتری به خرید خدمات یا محصولات آسان نیست. برای تشویق مشتریان به خرید، باید اصول مهمی را در برخورد با او و ارائه خدمات خود رعایت کنید.

یادتان باشد که در فروش آنلاین شما با مشتری خود ارتباط رودررو ندارید و برای تشویق مشتریان به خرید باید از شیوه های گوناگونی بهره ببرید.

بدون تردید تبلیغات از مهم‌ترین ابزاری است که مشتریان را ترغیب به خرید یک محصول و یا استفاده از یک خدمات می‌کند. از این امر به هیچ وجه غافل نشوید و آن را به هر طریقی که می‌توانید و به شکلی که متناسب با محصول یا خدماتتان باشد انجام دهید؛ مطبوعات٬ رادیو٬ وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی راه‌های مناسبی برای انجام این کار هستند.

زمانی که مخاطب در دام اثر طعه میشوند در مغز وی اثر نامتقارن اتفاق افتاده است.

اما در آمیخته بازاریابی، قیمت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. قیمت، تنها بخش آمیخته بازاریابی است که درآمد ایجاد می‌کند، به همین دلیل برای هر دوطرف فروشنده و خریدار، جذابیت دارد. (برای درک بهتر از آمیخته بازاریابی، به مقاله مربوط به آن مراجعه نمایید).

قیف فروش در مرحله بعدی باید ایجاد علاقه در مشتری نماید. ست گودین، یکی از اساتید این مبحث است. او معتقد است برای جلب توجه مشتری، تنها راه موثر این است که داستانی برای گفتن داشته باشیم. کسب‌وکارها بوسیله داستانهایی که روایت می‌کنند، با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. اینکه کسب‌وکار چیست و چگونه به این مرحله رسیده است و چه راه حل جادویی ارائه می‌دهد، برای مشتری بصورت داستان‌وار جذاب است وگرنه، تعاریف را همه انجام خواهندداد.

شما می‌توانید با هزینه بسیار اندک از مزایای پنل پیامکی بهره مند شوید.

به دست بیاورند؛ زیرا فروش بیشتر باعث می‌شود که هزینه تولید هر واحد محصول کمتر بشود در نتیجه سود بیشتری نصیبشان ‌شود.

برای ترغیب به خرید بیشتر باید به قیمت توجه کرد : اگر به‌ هرحال کسی در پی خرید محصولی باشد، مطمئنا به سراغ خرید از جایی می‌رود که آن محصول را به قیمت مناسب‌تری ارائه کند اما توجه کنید خیلی از افراد هم هستند که اصلا قصد خرید ندارند، اما فقط به خاطر اینکه قیمت آن محصول بسیار مناسب به نظر میرسیده اقدام به خرید آن می‌کنند.

پس کارشناس مربوطه با کوله باری از جوابهای منفی بازار را ترک خواهد نمود؟ خیر. در اصل این مرحله اول قیف فروش است. کارشناس مربوطه یک کاتالوگ و یک سی‌دی و یک کارت حاوی آدرس وب سایت را به ما تحویل می‌دهد و پس از ارائه توضیحات لازم و وعده مراجعه بعدی، محل را ترک میکند. پس از رفتن وی در فرصتی که بوجود آمده وب سایت مربوطه را چک نموده و کد روی کارت را وارد می‌کنیم.

قیف فروش جذب مرحله به مرحله مشتری به نحوی است که مطابق برنامه باشد اما با اختیار مشتری صورت گیرد. برای انجام این کار، باید مراحلی را دنبال نمود تا مشتری بدین صورت جذب محصول یا خدمات شود.

با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستیم، همین الان تماس بگیرید.

مزایایی از محصول شما که بیشتر جنبه عمومی دارند، می‌توانند برای ترغیب مشتری به خرید موثر باشند؛ اما نه لزوماً خرید از شما!

پس واقعی‌تر کردن محصول در روند خرید مشتری تأثیر گذار است. حتی به فرض اگر جدیدترین روش های ترغیب مشتری به خرید شما دارای یک شرکت خدماتی هستید می‌توانید از کارمندان خود حین انجام کار تصاویری قرار دهید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *